Naisao sam na jedan zanimljiv link, predstavljanje hemijskih elemenata crtezima. Uz svaki ide kratko objasnjenje o njemo, pa pogledajte
http://kaycie-kcd.blogspot.ca/search/label/senior%20thesis
Ovde se nalaze stariji testovi sa takmičenja iz hemije za srednje škole-I razred.
Svaka zahvalnost ide korisniku Stefan97 koji ih je postavio.
Atomi hemijskih elemenata, osim atoma inertnih gasova, nemaju stabilnu elektronsku konfiguraciju. Teznja da se postigne stabilna elektronska konfiguracija ostvaruje se u hemijskoj reakciji. Hemijske reakcije su procesi u kojima se atomi reagujucih molekula pregrupisu i obrazuju nove molekule. U ovakvim reakcijama ne ucestvuju jezgra atoma, pa ne dolazi do promene hemijskoh elemenata.
Robert Lefkowitz i Brian Kobilka su dobitnici ovogodišnje Nobelove nagrade za hemiju. Nagradu su dobili za svoje zasluge u proučavanju proteina koji omogućavaju ćelijama tela da odgovore na signale spolja.
Dvojica američkih naučnika su ovo prestižno priznanje dobili za rad "G protein spregnutih receptora".
Ovaj post je prevashodno namenjen mojim učenicima za testiranje kviz aplikacije koju ćemo koristiti na časovima. Ali i svi ostali su dobrodišli da isprobaju kviz i daju nam sugestije. U pitanju je modifikovana verzija opšteobrazovnog kviza koji sam nedavno pravio za Android. Trenutno javno možete videti samo jedan set, koji prati gradivo osmog razreda osnovne škole.
Postoji više načina kako se može izraziti kvantitativno sastav nekog rastvora.
Imamo jedan rastvor u kome je A rastvarač, a B rastvorena supstanca. Kvantitativno možemo izraziti sastav rastvora preko odnosa dve stvari u rastvoru, udela supstance u rastvoru, koncentracije supstance u rastvoru ili molaliteta.
1. Odnos dve supstance u rastvoru
Napravio sam pre par dana jednostavnu verziju hemijskog kalkulatora za Android. Ko ima mogućnost neka isproba aplikaciju i komentariše. Bolje ovde nego na Google Play-u ;). Planirao sam da dodam još nekoliko mogućnosti za izračunavanja. Za sada je tu samo osnovni stehiometrijski kalkulator. Za sve ostalo bih voleo da čujem vaše utiske. Aplikacija je besplatna i možete je naći na Google Play-u.
Kroz smesu H2,Cl2 i O2 čija je ukupna zapremina 44,8 dm3 (mereno pri n.u.) propuštena je električna varnica.Posle hlađenja smeše produkata reakcije u posudi su bili gas i tečnost.Za neutralizaciju tečnosti bilo je potrebno 3,2g NaOH.Gas koji je zaostao u posudi u potpunosti je izreagovao sa zagrejanim CuO, pri čemu se masa čvrste faze smanjila za 1,92g.Odrediti zapreminske udele gasova u polaznoj smeši. Ne prihvata se samo rešenje.
Morate napisati i postupak rada.
powered by Drupal
Novi komentari
Pre 1 godina 17 nedelja
Pre 3 godine 21 nedelja
Pre 4 godine 11 nedelja
Pre 4 godine 21 nedelja
Pre 4 godine 30 nedelja
Pre 4 godine 35 nedelja
Pre 4 godine 35 nedelja
Pre 4 godine 35 nedelja
Pre 4 godine 35 nedelja
Pre 4 godine 35 nedelja