Koliko se grama CO2 oslobodi sagorijevanjem 180 grama etana Ar(C)=122 C2H6+7O2---> 4CO2+6H2O Ar(O)=16 Ar(H)=1
2C2H6+7O2---> 4CO2+6H2O
M(C2H6)=30g/mol M(CO2)=44g/mol
tvoja proporcija glasi
2*30g(C2H6):4*44g(CO2)=180g(C2H6):X(CO2)
X=180*4*44/2*30=528g(CO2)
mislim da je ovo tacno :)
powered by Drupal
2C2H6+7O2--->
2C2H6+7O2---> 4CO2+6H2O
M(C2H6)=30g/mol
M(CO2)=44g/mol
tvoja proporcija glasi
2*30g(C2H6):4*44g(CO2)=180g(C2H6):X(CO2)
X=180*4*44/2*30=528g(CO2)
mislim da je ovo tacno :)