pod.a.- Koliko molova ima u osam grama gasovitog kiseonika? pod.b.-Koliko molekula ima u osam grama gasovitog kiseonika? pod.v.-Koliko atoma ima u osam grama gasovitog kiseonika?Da li bi neko bio ljubazan da mi resi ovaj zadatak?Hvala u napred!
powered by Drupal
Odgovor
a)
n(O2) = m(O2)/M(O2) = 8g/32g mol-1 = 0,25 mol
b)
N(O2)/NA = m(O2)/M(O2)
N(O2) = m(O2)/M(O2)*NA = 8g/32g mol-1*6,022*1023 mol-1 = 1,5055*1023
c)
Jedna molekula O2 se sastoji od dva O atoma. Znači da je broj atoma duplo veći od broja molekula.
Hvala!
Hvala ti !