Koliko je potrebno grama ugljenika da se u reakciji sa Cao nagradi 640 mg kalcijum-karbida?
CaO + 3C --> CaC2 + CO
m(CaC2)= 640mg = 0,64g M(CaC2)= 64g/mol
m(CaO)=? M(CaO)=56g/mol
n(CaC2):n(CaO)=1:1 tj. n(CaC2)= n(CaO)
m(CaO)= 56g/mol*0,64g / 64g/mol m(CaO)= 0,56g
powered by Drupal
CaO + 3C --> CaC2 +
CaO + 3C --> CaC2 + CO
m(CaC2)= 640mg = 0,64g
M(CaC2)= 64g/mol
m(CaO)=?
M(CaO)=56g/mol
n(CaC2):n(CaO)=1:1 tj.
n(CaC2)= n(CaO)
m(CaO)= 56g/mol*0,64g / 64g/mol
m(CaO)= 0,56g