ako moze pomoc
1. izracunati rastvorljivost PbC2O4 cija je pH=3 ako je k1= 6.5*10 na -2 i k2= 6.1*10 na -5 i k = 3*10 na -11
2. izmereno je 0.1519 g tehnickog KBr rastvor je titrisan rastvorom AgNO3 ciji 1 cm3 odgovara 0.00355 g hlora, pri titrisanju utroseno je 11.9 cm3 AgNO3. odrediti cistocu uzorka
powered by Drupal
...
Ovaj prvi necu da ti pomognem, posto cu sigurno nesto pogresiti, ali mislim da ovaj drugi mogu da pomognem.
KBr + AgNO3 ----> KNO3 + AgBr
Proporcija: 1cm3 : 0.00355g = 11, 9 cm3 : m(AgNO3)
Potom m (AgNO3) podelis sa 170 g/mol (molarna masa AgNO3), i dobijes kolicinu supstance, koja je ista i za KBr (vidi se iz reakcije).
Tu kolicinu pomnozis sa 119 g/mol, i dobijes masu cistog KBr u uzorku. :)
Nadam se da sam pomogla.