Koliko se grama gvozdje(II)-sulfida dobija u reakciji 14 grama gvozdja i 10 grama sumpora?
Da bismo izracunali masu proizvoda reakcije(masu FeS)nije nam potrebna masa S(potrebna je masa samo jednog elemenata).
14g xg 14:x=56:88 Fe+ S--> FeS x=(14*88)/56 56g 88g x=22g
Da bismo proverili da li za 22g FeS ima dovoljno S uradicemo proporciju: x:22=32:88 --> x=(22*32)/88 x=8g
Masa proizvoda je 22gr.
powered by Drupal
Da bismo izracunali masu
Da bismo izracunali masu proizvoda reakcije(masu FeS)nije nam potrebna masa S(potrebna je masa samo jednog elemenata).
14g xg 14:x=56:88
Fe+ S--> FeS x=(14*88)/56
56g 88g x=22g
Da bismo proverili da li za 22g FeS ima dovoljno S uradicemo proporciju: x:22=32:88 --> x=(22*32)/88 x=8g
Masa proizvoda je 22gr.