Koliko CuSO4 X 5H2O treba odvagati za pripremu 400g otopine masenog udjela CuSO4 5%?
Hvala puno, molim vas samo rezultat da mi javite...
31,28g.
ako ti nije problem da samo napises postupak rada... hvala puno
m1*w1 = m2*w2
m1 = m2*w2 / w1 = 400g * 0,05 /1 = 20g
n(CuSO4 x 5H2O) = n(CuSO4)
m(CuSO4 x 5H2O) = m(CuSO4) * M(CuSO4 x 5H2O) / M(CuSO4) = 20g *249,55g mol-1 /159,55g mol-1 = 31,28g
Ja sam shvatio da ti trebaš samo rezultat pa sam tako i napisao...
Ma nisam bio dobro napisao, hvala ti puno... dobio sam isti rezultat, ali me zanimalo da li je tacan i kakav je postupak. jos jednom hvala ti puno...
powered by Drupal
Modra galica
31,28g.
ako ti nije problem da samo
ako ti nije problem da samo napises postupak rada... hvala puno
Postupak
m1*w1 = m2*w2
m1 = m2*w2 / w1 = 400g * 0,05 /1 = 20g
n(CuSO4 x 5H2O) = n(CuSO4)
m(CuSO4 x 5H2O) = m(CuSO4) * M(CuSO4 x 5H2O) / M(CuSO4) = 20g *249,55g mol-1 /159,55g mol-1 = 31,28g
Ja sam shvatio da ti trebaš samo rezultat pa sam tako i napisao...
Rezultat
Ma nisam bio dobro napisao, hvala ti puno... dobio sam isti rezultat, ali me zanimalo da li je tacan i kakav je postupak. jos jednom hvala ti puno...