iz 10 ml urina nekog bolesnika istaloženo je sa AgNO3 0,31g AgCl. Izračunaj kolika NaCl IMA U 1L urina ako sav istaloženi hlor u dobivenom srebro-hloridu potiče od NaCl.Molim vas pomozite mi da uradim ovaj zadatak(uz objasnjenje kako se radi ako moze) hitno je imamo sutra test....HVALA
powered by Drupal
NaCl+AgNO3--->AgCl+NaNO3 m(Ag
NaCl+AgNO3--->AgCl+NaNO3
m(AgCl)=0.31g
n(AgCl)=0.31g/143.5g/mol=0.00216mol
n(NaCl)=n(AgCl)=0.00216mol, iz reakcije
m(NaCl)=0.00216mol*58.5g/mol=0.12636g
0.12636g:0.01l=x:1l
x=12.636g
HVALA TI PUNO....odlicno
HVALA TI PUNO....odlicno uradjen zadatak,nemam pitanja,sve mi je jasno....HVALA JOS JEDNOM...