Koliko je grama joda potrebno za reakciju 250g ulja koje kao jedinu nezasicenu kiselinu sadrzi 40% oleinske kiseline? Resenje : 90g
m(C18H34O2)=0.4*250g=100g n(C18H34O2)=100g/282g/mol=0.35461mol C18H34O2+I2--->C18H34O2I2 n(I2)=n(C18H34O2)=0.35461mol m(I2)=0.35461mol*254g/mol=90g
Hvala :)
powered by Drupal
m(C18H34O2)=0.4*250g=100g n(C
m(C18H34O2)=0.4*250g=100g
n(C18H34O2)=100g/282g/mol=0.35461mol
C18H34O2+I2--->C18H34O2I2
n(I2)=n(C18H34O2)=0.35461mol
m(I2)=0.35461mol*254g/mol=90g
Hvala :)
Hvala :)